Bjørn ble trippelmester!
Skrevet av Ole Conrad Reier   
torsdag 27. april 2017 14:42

Bjørn Grønlien ble mesterskapets vinner med 3 titler etter at han i dag slo Per Stålnacke i Mosjon single med 6/4, 6/2 og deretter avsluttet KM med å vinne double i Mosjonsklassen sammen med Bengt Pedersen med samme sifre over Leif Bache-Mathiesen/Bengt K. Hansen. 

Det er nå flere av våre medlemmer som planlegger bjørn(e)jakt i september.  Og vår Bjørn har lovet at han stiller opp til høstjakt i KM utendørs.  Men " å selge skinnet før bjørnen er skutt" er ikke fornuftig - grus passer jo Bjørn veldig godt...
Som det også framgår av bildene på Facebook-siden vår var alderspredningen i dag stor.  Med Mosjon Double og ØstfoldKarusell for de yngste parallellt, fikk man i dag se at tennis er en "livslang idrett"!
Gå litt nedover så finner dere alle resultatene...

30.04.2017: Bjørn Grønlien vant Åpen Klasse!  Det ble seier for Bjørn Grønlien mot Leif Bache-Mathiesen med overbevisende 6/1, 6/3 selv om Leif spilte seg opp etter en usikker start og skapte spenning i kampen utover i 2. sett.  Gratulasjoner til Bjørn med singletittelen!
Kampene fortsetter med finale i Mosjonsklassen mellom Bjørn og Per Stålnacke.  Tiden vil vise om det blir flere titler for Bjørn, eller om Per kan vise hvordan Bjørn skal slås!

29.04.2017: De første klubbmesterne 2017 er kåret! - Litt overraskende tok Per Stålnacke og Tom Jetteng hjem doubletittelen da de slo Leif Bache-Mathiesen og Bengt K. Hansen med 6/2, 4/6, 10-6 i en forrykende thriller av en kamp som definitivt hadde fortjent et mye større publikum!  Men klubbmesterskapet fortsetter på søndag med finaler i singleklassene fra kl. 10, ØstfoldKarusell kl. 11 - 15 og double Mosjon fra kl. 14:00.  Det gir gode muligheter til å se god tennis, handle i kiosken og kanskje nyte solen på verandaen (med usikt til grusbanene som snart skal åpnes).  Bilde på vår Facebook-side

Spilleliste - RESULTATER fredag 28. april:
Kl. 16:00:

Mosjon: Tom Jetteng – Harald Wibye: 6/0 - r.t.

Kl. 18:00:
Åpen: Bjørn Grønlien – Martin Steen Torgersen: 6/0, 6/0
Åpen: Stian Koch - Erik M. Lysfjord: 6/1, 6/1

Kl. 19:00:
Åpen: Per Stålnacke - Obsa Adem: 6/2- 6/1
Mosjon: Bengt Pedersen – Daniela Da Silva: 6/0, 6/1

Kl. 20:30:
Åpen: Leif Bache-Mathiesen – Tom Jetteng: 6/3, 6/2

---------------------

Spilleliste - RESULTATER lørdag 29. april:

Kl. 11:00:

Single Åpen semi: Bjørn Grønlien - Stian Koch: 6/3, 6/0
Single Åpen semi: Leif Bache-Mathiesen - Per Stålnacke: 6/2 - 6/4

Kl. 12:00:
Single Mosjon semi: Bjørn Grønlien - Tom Jetteng: 6/2, 6/1
Single Mosjon semi: Per Stålnacke - Bengt Pedersen: 7/5, 6/3

Etter hvile/ikke før kl. 13:30:
Double Åpen FINALE: Tom Jetteng/Per Stålnacke - Leif Bache Mathisen/Bengt K. Hansen: 6/2, 4/6, 10-6
Double Mosjon: Unni Sundsbø/Harald Wibye - Per Bjørnstad/Johan Wibye: 6/2, 5/7, 10-5

-------------------------------------------

Spilleliste søndag 30. april:

Kl. 10:00:
Single Åpen FINALE: Bjørn Grønlien - Leif Bache-Mathiesen: 6/1, 6/3

KL. 11:45:
Single Mosjon FINALE: Bjørn Grønlien - Per Stålnacke: 6/4, 6/2

ØstfoldKarusell Mini (på 1 baner)

Kl. 13:00:
Østfoldkarusell Midi (på 2-3 baner)

Kl. 14:00:
Double Mosjon: Tom Jetteng/Daniela Da Silva - Patricia Reier/Johan Wibye: 6/0, 6/1

Etter hvile/ikke før kl. 15:00:
Double Mosjon semi: Leif Bache-Mathiesen/Bengt K. Hansen - Jetteng/Da Silva: 5/7, 6/2, 10-7
Double Mosjon semi: Bjørn Grønlien/Bengt Pedersen – Unni Sundsbø/Harald Wibye: 6/1, 6/0

Fulgt av:
Double Mosjon FINALE: Bjørn Grønlien/Bengt Pedersen - Leif Bache-Mathiesen/Bengt K. Hansen: 6/4, 6/2

---------------------------------------------------

TREKNINGER:

Senior Åpen Klasse:

1.Bjørn Grønlien
Martin S. Torgersen

Erik M. Lysfjord
Stian Koch

Leif Bache Mathisen
Tom Jetteng

Obsa Adem
2. Per Stålnacke

 Spilles fredag (4 kamper) + lørdag (2 kamper) og søndag (1 kamp)


Senior Mosjon:

1. Bjørn Grønlien
Bye

Tom Jetteng
Harald Wibye

Bengt Pedersen
Daniela Da Silva

Bye
2. Per Stålnacke

Spilles fredag (2 kamper) + lørdag (2 kamper) + søndag (1 kamp)

 

Double Åpen:

Leif Bache Mathisen/Bengt K. Hansen
Tom Jetteng/Per Stålnacke

Spilles lørdag (1 kamp)


Double Mosjon:

Leif Bache Mathisen/Bengt K. Hansen
Bye

Tom Jetteng/Daniela Da Silva
Patricia Reier/Johan Wibye

Unni Sundsbø/Harald Wibye
Per Bjørnstad/Johan Wibye

Bye
Bjørn Grønlien/Bengt Pedersen

Spilles lørdag (1 kamp) + søndag (4 kamper)


Mvh Ole og Geir

Sist oppdatert søndag 30. april 2017 18:42
 

BANEBOOKING